Щоб чудово відпочити і зробити для себе багато нових відкриттів зовсім не обов’язково відправлятися в далеку закордонну подорож. Незвідане зовсім поряд, варто лише придбати залізничні квитки на потяг і відправитись на Тернопілля. Гостинні Медобори чекають на вас, щоб відкрити свої таємниці.

Медобори

Національний парк проходить через Тернопільську область: Подільські гори. Цей чудовий куточок називається Медобори, через густі ліси, сонячні луки, наповнені медом і росою. Тут збереглася унікальність і природа: флора і фауна. Заповідник займає 9 455 га. MМедобори зберегли свою природню красу, яка налічує мільйони років, ставши унікальним пам’ятником геологічного минулого, єдиною такою в Європі. Для них характерні вражаючі скелі, кам’яні поля, вапняки з останками закам’янілих морських організмів. Тут ми знаходимо різні карстові форми, в тому числі вертикальну печеру «Перлина», невеликі карстові озера, які не мають дна.

Три екологічних стежки були зроблені доступними для туристів. Кожна з них — це теж науковий шлях, повний загадок і таємниць. Протяжність наукового пізнавального маршруту «Гостра» становить 1,2 км. Маршрут пролягає по вершині пагорба, на якому збереглися степові та скельні групи рослин. Саме тут росте неопалима купина, яка захищає від зла, виділяє етанол і при запалюванні горить яскравим полум’ям, залишаючись неушкодженою.

На місцевих пагорбах колишні слов’яни поклонялися богу Святовиду, тут був розміщений відомий на весь світ Збруцький ідол. Ми знайдемо тут залишки ще двох язичницьких поселень, які, що неймовірно, не заросли лісами.

Кременецькі гори

Тернопільська область — зона контрастних кліматичних зон. Клімат південної частини області близький до середземноморського, а північний край — до карпатського. Мальовничі Кременецькі гори розташовані на півночі області. Гори, хоча і не такі високі, як в Карпатах, однаково гарні.

Ідеально підходять для літнього та зимового туризму. Регіон чекає інвесторів, які побудують тут лижні станції та іншу туристичну інфраструктуру. Кременецькі гори також є численними ботанічними, геологічними і палеологічну пам’ятниками природи.

Adblock
detector